Jak prawidłowo zebrać kał pupila do badania na pasożyty?

Regularne badania na pasożyty są kluczowe dla zdrowia zwierząt. W dzisiejszym artykule tłumaczymy, jak prawidłowo przygotować próbkę kału, by poprawnie zdiagnozować swojego pupila.

Jak zebrać kał do badania na pasożyty?

Próbki należy zbierać codziennie przez 3 dni z rzędu do oddzielnych pojemników.

Specjalne pojemniki można kupić w placówkach weterynaryjnych lub aptekach.

Próbki powinny być wielkości orzecha włoskiego, najlepiej z końcówki kału. Nie należy omijać “brzydkich” fragmentów np. ze śluzem.

W badaniu nie przeszkadza niewielka ilość kociego żwirku

Zbierany materiał należy obowiązkowo przechowywać w pojemnikach w lodówce, wkładając go dodatkowo do słoika lub torebki strunowej w celu zapewnienia higieny.

Po zebraniu ostatniej próbki, cały materiał należy od razu dostarczyć do placówki weterynaryjnej, która wykona badanie.

Trudności z zebraniem próbek?

W przypadku biegunki próbka może mieć płynną konsystencję. Jeśli zwierzę nie załatwia się regularnie dopuszczalne jest zbieranie próbek w większych odstępach czasu, ale najstarsza próbka może być maksymalnie sprzed 7 dni.

STOP PASOŻYTOM - darmowe badanie kału dla pupila

Regularne badania przeciwpasożytnicze to klucz do zdrowia Twojego psa lub kota. Nie czekaj na objawy - działaj profilaktycznie - weź udział w akcji STOP PASOŻYTOM. Skorzystaj z darmowego badania kału w ramach akcji profilaktycznej dla wszystkich mieszkańców Warszawy!

Darmowe badanie kału dla pupila

Mieszkasz w Warszawie? Weź udział w akcji STOP PASOŻYTOM i skorzystaj z darmowego badania kału dla twojego pupila. Sprawdź szczegóły akcji